בקשה לקבלת פרטים וחיפוש קרובים עמנואל גפנר למשפחת שפס

בקשה לקבלת פרטים וחיפוש קרובים עמנואל גפנר למשפחת שפס

אני מחפשת מידע ואנשים שהכירו את אבי, עמנואל גפנר למשפחת שפס. אחיו שלום שפס שהיה נשוי ללאה ובניו מוטי ויוסי. אבי נולד ב-1914 בלודז' או ליד לודז'. למד באוניברסיטה. היה פרטיזן ועלה לישראל באניה סטרומה. הוא ירד מסטרומה בנמל איסטמבול והגיע לישראל ב-1944. הוא התחתן עם אמי, חנה רייזברג והוליד אותי. שמי עדה בכר ניב. אמא לאיילת בכר וסבתא לאמיר, רני ומאיה אופק. גרה בהוד השרון.

נולד בלודז' או ליד לודז' בפולין בשנת 1914. היתה לו אחות שנהרגה אחרי המלחמה בפולין. אחיו, שלום שפס הגיע לישראל ב-1950 עם משפחתו, אשתו לאה ובניו מוטי ויוסי.

היה סטודנט ופרטיזן. הוא הגיע באניה סטרומה, והצליח לרדת בטורקיה. בארכיון הציוני בירושלים נמצא מכתב של אבי למנהל נמל איסטמבול. הוא מבקש לרדת לחוף כדי לסדר את הדרכון הצ'יליאני שברשותו. המכתב כתוב בעט ירוקה בצרפתית, ועליו חתומים עמנואל גפנר וארבעה אנשים נוספים. הם ירדו לחוף, וסטרומה טובעה חודש אחר כך על ידי טורפדו רוסי בים השחור.

מתורכיה הגיע לפלסטינה, התחתן ב-1944 עם חנה רייזברג וגר בחולון. בביתו היה סליק נשק של ההגנה. הוא נהרג כשנהג ערבי דרס אותו למוות ב-1947. בן 33 היה במותו, והוא קבור בבית הקברות נחלת יצחק.

תיעדו: עדה בכר-ניב,איילת בכר ואמיר רני ומאיה אופק.

טלפון: 09-7434-956

אי מייל: haimniv@013.net

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *