סניפי הארגון

סניף תל אביב והמרכז

סניף תל אביב והמרכז על ציבור נבחריו, מתנדביו וצוות עובדיו ממלא תפקיד מרכזי תוך מעורבות אישית, ביישום מטרותיו של ארגון, ומרכז את עיקר מרצו ומשאבי ובקידום ובשיפור רווחתם של חבריו. לסניף פעילות מגוונת ואינטנסיבית המתמקדת בתחומי חברה, רווחה ותרבות, שנועדה להעמיק, לטפח ולפתח את קשריו עם הפרט והקהילה. אל סניף תל אביב מצטרפים חברים חדשים רבים, חלקם מבני דור ההמשך. בנוסף, הסניף פועל לאיתור וזיהוי מטרות לפעילות התנדבותית, בגיוס חברים חדשים, עיבוי והקמת עתודה נוספת של מערך מתנדבים פעילים, ויצירת המסגרות המתאימות שיאפשרו מתן ביטוי אישי לחבריו ושילובם בעבודה התנדבותית.

חברי ועד סניף ת"א והמרכז: יהושע שפיר (יו"ר הסניף), גילה אלירן, יאיר בר קול, דובי וינר, גלעד לוין, פרופ' אביבה קליגר, אילן קמיל, מיכאל קמפינסקי, תמי שגיא. 


צוות סניף ת"א והמרכז: 

ליאורה שוהם-פיטרס – מנכ"לית, 03-5164461 שלוחה: 2002, leora@irgun-jeckes.org

שון צוקר – עובד סוציאלי, 03-5164461 שלוחה: 2010, sean@irgun-jeckes.org

מנחם (מנטה) קורן – רכז תרבות וקהילה סניף ת"א 03-5164461 שלוחה: 2013, menta@irgun-jeckes.org

הילה עטיה – מנהלת משרד, 03-5164461 שלוחה: 2001, hila@irgun-jeckes.org

 

פעילות הסניף

פעולות תרבות

דגש מיוחד מושם באירועי התרבות של סניף ת"א והמרכז על הרצאות וטיולי מורשת. בשנה האחרונה התקיימו בסניף הרצאות רבות העוסקות בתרומת הקהילה הייקת להקמת מדינת ישראל, הרצאות מיוחדות ליום השואה הבינלאומי וכמובן גם טיולי מורשת למחנה המעפילים עתלית ולשדות ים ובית חנה סנש. הטיולים של הסניף מהווים עד היום מקור משיכה רב ותורמים לגיבוש חברתי, ראשון במעלה.

כמו כן, כמדי שנה מתקיימים האירועים השנתיים של הארגון שכבר הפכו למסורת, כמו אירועי לציון "ליל הבדולח" – בהם השתתפו מאות מחברי הסניף.

סניף תל אביב ממשיך לרכז את מפעל המלגות של הארגון, נושא אותו יזם והוביל שנים רבות. יש לציין ולהדגיש שהסניף מטפח ומעמיק את קשריו ואת שתוף הפעולה עם גורמים ומוסדות להם יש זיקה לחברי הארגון כמו מכון גיתה, נספחויות התרבות בשגרירויות גרמניה ואוסטריה, עם התאחדויות קרובות "לנדסמנשפטים" וכיו"ב.

פעילות רווחה

מחלקת הרווחה של הסניף משתדלת לתת מענה הולם ומכובד למצוקותיהם של חברים אשר נזקקים לשירותיה ומקיימת עימם קשר ישיר ובלתי אמצעי. זאת, בשיתוף פעולה הדוק עם גורמים בארגון עצמו כגון המפעל לעזרה הדדית, חמ"ה ובתי ההורים וכן עם מסגרות רלוונטיות ברשויות המקומיות וממלכתיות כביטוח לאומי ועוד, ומסתייעת במתנדבות ובמתנדבים מחברי הסניף. כ-90 מחברי הסניף פונים מידי שנה בבקשת סיוע בתחום הרווחה. במסגרת הסניף נערכים ביקורי בית, אצל איילו הזקוקים לסיוע, ניתן גם ייעוץ פרטני לחברי המועדון. מח' הרווחה מייעצת ומסייעת לחברי הסניף גם בנושאי פיצויים מאוסטריה ומגרמניה.

'קו קשר' – במסגרת פעולות הרווחה מושם דגש מיוחד להרחיב את היצע השירות בתחום זה לחברי הסניף. הסניף מפעיל קו פתוח ומוקד מידע לחבריו. זאת, מתוך כוונה לקיים קשר ישיר ואישי עם קהל היעד, מתן הדרכה ומידע ולאתר צרכים מיוחדים, ולהגדיל את מספר המתנדבים הפעילים.

מפגשי מתנדבים – לעיתים מזומנות מתקיימים מפגשי עדכון ותדרוך למתנדבות ולמתנדבי הסניף.


כתובת:

יגאל אלון 157, תל אביב-יפו.
טלפון: 03-5164461; פקס: 03-5164435
דוא"ל hila@irgun-jeckes.org

Search
Generic filters
דילוג לתוכן