"אפר ואבק" מופע מחווה לאלבום המיתולוגי, הפקה משותפת למרכז ענב, תיאטרון הסיפריה ובוגרי "בית צבי", יום ראשון 8 באפריל בשעה 17:00, מרכז ענב, אבן גבירול 71, גן העיר, תל אביב 
מופע תיאטרלי מוסיקלי העוסק בזיכרון השואה דרך עיניהם של שלושה דורות, המבוסס על אלבום המופת של יהודה פוליקר. במסגרת המופע המיוחד יבוצעו שירי האלבום בידי אנסמבל של שחקנים-זמרים ובליווי נגנים. הערב ינוע דרך הפסקול האגדי של פוליקר, וייגע בסיפורם של שלושה דורות: בני דור השואה, בני הדור השני – בניהם ובנותיהם של ניצולי השואה, עם השפעת הטראומה שעברו הוריהם, ובני הדור השלישי אשר נושאים את הזיכרון והעדות מתוך היכרות-והם הדור האחרון שהכיר ויזכור את האנשים מאחורי הסיפורים.
האלבום "אֵפֶר ואבק", שיצא לאור לפני שלושים וחמש שנים, היה פרי שיתוף פעולה בין הזמר והמלחין יהודה פוליקר, ליעקב גלעד, אשר הפיק וכתב את מרבית השירים באלבום. פוליקר וגלעד שילבו בו שנים עשר שירים הנוגעים בחייהם כבני הדור השני לשואה, שגדלו בישראל בצל הטראומה שחוו הוריהם. על אף הנושא הכאוב והמוזיקה הניסיונית, הצליח האלבום באופן מפתיע ונחשב עד היום לאחד מאלבומי הרוק המצליחים והמוערכים בישראל ואף לאלבום העברי החשוב ביותר בעיני רבים.

בימוי ועריכה: אבישי בן גל

עיבודים מוזיקליים: אפי שושני
בין המשתתפים: אבירם אביטן, אביתר בר דוד, עדי הררי, שיר זלינגר, אוהד יהודאי, יפעת כהן, דנה מאירוביץ, בר פלד ועוד.
כרטיסים במחיר מיוחד לחברי ארגון: 40 ש"ח 
הרשמה מראש אצל סיגל: 03-5164461 שלוחה 2013 (נא לא להשאיר הודעות קוליות) 
או במייל: sigal@irgun-jeckes.org