ההצגה "השליח" ומפגש עם היוצרים לאחר ההצגה מאת אלמה וייך  ובבימויה, יום רביעי , 16 במאי בשעה 20:00  בתיאטרון תמונע, שונצינו 8 תל אביב
 
ההצגה מתארת את סיפורו של היסטוריון שהשלים כתיבת ספר גדול על הקמת המדינה. הוא אמור לנסוע למחרת היום לאוניברסיטת פרינסטון להשקה חגיגית של ספרו החדש שתורגם לאנגלית. הרוזן פולקה ברנדוט, שמופיע בהערת שוליים בספרו של ההיסטוריון, מתגלה בהזיותיו. מתוך החרדה והספקות המציפות אותו. הרוזן ברנדוט דורש לתקן ולחקור את סיפור הרצח שלו, ובו בזמן, דורש מן ההיסטוריון לבחון את חייו שלו. הלילה הזה הופך להיות סיוט מטלטל עבור ההיסטוריון. ההצגה שואלת שאלות על הסיפורים הקולקטיביים שאנו מספרים לעצמנו ועל הסיפור האישי של כל אחד מאיתנו. 
שחקנים: אייל שכטר, דורון צפריר, ערן בוהם, שרון בורשטיין
 
הרוזן פולקה ברנדוט היה בן למשפחת המלוכה השוודית. כראש הצלב האדום, הוא הציל מעל עשרת אלפים יהודים במהלך מלחמת העולם השניה. בשנת 1948 שימש כשליח האו"ם לישראל וניסה לתווך בין הניצים במלחמת העצמאות. כנציג האו"ם הביא ברנדוט לארץ הצעת הסכם שעתיד היה להידון ולהיות מאושר באו"ם. עיקרי ההצעה היו גרועים ליהודים מאלו שהתקבלו על ידם בתוכנית החלוקה. חברי הלח"י שפעלו עדיין בירושלים הודיעו כי הוא בן מוות, ורמזו שיהרגו אותו כפי שנעשה עם הלורד מוין במצרים. ב-17 בספטמבר 1948 נרצח ברנדוט ביריות בירושלים. הרוצחים היו חברי חוליה של הלח"י. יהושוע כהן, שלחץ על ההדק, היה חברו הקרוב של בן גוריון ושכנו בשדה בוקר. במשך עשרות שנים דרשה שוודיה מישראל להתנצל על הרצח. בשנת 1999 הביע הנשיא דאז, שמעון פרס, התנצלות על מותו של שליח השלום השוודי. 
 
לחברי ארגון כרטיס ב-40 ש"ח במקום 50 ש"ח
הרשמה אצל סיגל במייל: sigal@irgun-jeckes.org
או בטלפון: 03-5164461 שלוחה 2013 (נא לא להשאיר הודעות קוליות)