האומן והצייר נועם יאיר בן ה-95, ייקה  וחבר ארגון , החל להציג את יצירותיו לראשונה בגיל 86 ובשנת 2009 החלו יצירותיו להתפרסם ולהיות מוצגות גם בגרמניה (בברלין ובקלן)

אירוע השקת פתיחת התערוכה "יאיר אייר איורים, ולא פוסל פיסול בפסלים" יתקיים בבית הורים ע"ש פנחס רוזן – רח' אלוף דוד 185, רמת חן, ר"ג ביום חמישי ה-8 ביוני בשעה 19:30

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בימים א-ה בין השעות 10:00 עד 12:00 ובין 16:00 עד 18:00

 

נעם יאיר, בן 95, נולד בקוורג שבגרמניה. בגיל שש עבר עם משפחתו לברלין. בעקבות עליית הנאצים לשלטון, הוא עלה לארץ ישראל ב-1938,

למד בבית ספר מקצועי בחיפה ושירת בצבא הבריטי במצרים ובאיטליה, שם ראה לראשונה את אניטה, בלי לדעת שבעתיד הם יהיו בני זוג. רק אחרי חזרתם לארץ הפגיש אותם הגורל בשנית, והם התאהבו ונישאו.

נעם יאיר השתחרר מהצבא הבריטי עם קבוצת חיילים אשר הקימו יחד את המושב השיתופי כפר מונש שבשרון. בזכות היותו שרטט בצבא וכישרון הציור שלו, הקימו בכפר מונש בית דפוס ונעם עבד בו כרטושר (מפריד צבעים).

כשהדפוס נסגר עבר נעם לרמת גן, שם פגש בשנית את אניטה, ונולדו להם תאומים. לאניטה כבר היה בן מנישואים קודמים, החידונאי דן חמיצר. לפרנסתו המשיך נעם בעבודתו בדפוס.

מאז שהוא זוכר עצמו, נעם צייר כל מה שראה לנגד עיניו. כך בגרמניה, בצבא הבריטי ובארץ. גם היום הוא מצייר, בעיקר קריקטורות, קצת נוף, ומשתמש בצבעי מים (אקוורל).

מעניינים במיוחד הם הציורים העוסקים בחיי היומיום של תל אביב של שנות ה-30 וה-40


אחת מיצירותיו של נועם יאיר