טיול לאיזור זיכרון יעקב  19 במרץ 08:00- 18:00 
08.00 – יציאה מרכבת ארלוזורוב במתחם שלמה סיקסט (מסוף אלעל\ ליד הירידה לאיילון דרום)  ועצירה לארוחת בוקר עצמית בגני הנדיב . במקום יש שולחנות קק"ל ושירותים מסודרים.
 
נצא לסיור בגני הנדיב , גנים מטופחים מקיפים את קברם של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד, ורעייתו, הברונית אדלאיד עדה דה רוטשילד. דשאים נרחבים, עצים עבותים, ורדים ופרחים עונתיים, מקבלים את פני המבקרים במקום. נמשיך למושבה זיכרון יעקב לסיור רגלי שיתמקד "בדרך היין" שהוא רחובה הראשי והמשוחזר של המושבה המקפל בתוכו את סיפורי היישוב מימי הברון. הסיור ילווה בסיפורים מתובלים ומעניינים נעבור דרך בית הקברות, בית הכנסת "אוהל יעקב" אחוזת לנגה וגבעת זמארין. נכיר את סיפורה של מחתרת ני"לי ונכנס לבית אהרונסון.
 
לאחר ארוחת הצהריים, נצא לסיור רגלי קליל ונחמד לאורכה של הטיילת של קיסריה העתיקה נטעם מיופייה של העיר בתקופה הרומית: נבקר בתיאטרון, נביט על הארמון הקסום של הורדוס, נסייר בהיפודרום ובעיר הצלבנית. נצפה "במיצגי קיסריה" מסע קולנועי מרתק ומרהיב הלוקח את המבקרים אל התקופות ההיסטוריות ששינו ועיצבו את קיסריה לאורך השנים ומספרים את סיפורה המרתק של העיר השזור בסיפור הארץ ומהווה חוויה הנשארת עם המבקרים לאורך זמן.
**או- מפגש עם קהילת בית אל בזכרון יעקב 
 
16:00 – יציאה חזרה.
 
מחיר לחברי ארגון: 160 ₪, למתעניינים: 175 ₪
הרשמה מראש אצל סיגל: 03-5164461 שלוחה 2013 או במייל: sigal@irgun-jeckes.org