ארגון יוצאי מרכז אירופה יחד עם מכון ליאו בק בפסטיבל אשה בחולון, "מופעי ההיסטריה- משארקו ועד פרויד"  – מופע תיאטרלי והרצאה
יום חמישי, 23 במרץ בשעה 18:30 
באולם המרכז לתיאטרון בובות, רח' דוד רמז 13 חולון
*הסעות מתל אביב למופע וחזרה – 20 ש"ח*
 
ערב מרתק שיעסוק בחקר התופעות ההיסטריות אצל נשים בתקופה הויקטוריאנית והצגתן של מטופלות מול קהל סטודנטים ורופאים. הערב יכלול שני חלקים: "מופעי ההיסטריה" מבית היוצר של הנוירולוג והחוקר ז׳אן מרטין שארקו ישוחזרו במופע תיאטרלי כמקרה בוחן, דרכו נחשוף את יחסי הסובייקט-אובייקט על הבמה, בצורה מזוככת, הנעה בין פרפורמנס, למדע הרפואה ולמגדר.
בחלקו השני של הערב – הרצאה של ד"ר נטלי גולדברג ממכון ליאו בק על אנה או (ברטה פפנהיים)  – מקרה המבחן של פרויד. מי היתה אנה או? אשה היסטרית ומושא מחקרי או אשה רבת פעלים? בשנת 1904 הקימה ברטה פפנהיים אשר כינוייה הרפואי היה "אנה או" את ליגת הנשים היהודיות. היא פתחה בקמפיין כלל עולמי כנגד תופעת הזנות, שאותה כינתה "עבדות לבנה", ובמהלכו סיירה באירופה המזרחית ואף ביקרה במקומות רחוקים יותר-בהם בניו יורק ובארץ ישראל. עבודתה הסוציאלית נעשתה במסירות רבה, והייתה חלוצית בתחומה בגרמניה. בנוסף לכך, הייתה ברטה כותבת פורה: היא כתבה סיפורי אגדות, חיברה תפילות, ופירסמה מחזה שהציג דמויות נשים שנוצלו בידי גברים. כמו כן, התכתבה עם אנשים רבים, בהם הפילוסוף היהודי מרטין בובר. 
זהו שיתוף פעולה חד-פעמי בין היוצרת עדילי ליברמן, ארגון יוצאי מרכז אירופה ומכון ליאו בק. 
 
מחיר מיוחד לחברי דף הפייסבוק של הארגון: 50 ש"ח במקום 80 ש"ח 
הסעה מתל אביב הלוך וחזור – 20 ש"ח  
הרשמה אצל אריאלה במייל : ariella@irgun-jeckes.org
או בטלפון 03-5164461 שלוחות 2013 \ 2005