ניסע למוזיאון ישראל בירושלים, נפתח את הבוקר בכוס קפה ונמשיך לשתי תערוכות מרתקות המוצגות בו- נפגוש את יצירתו רבת הפנים של פיקאסו ואת החיים בתקופת הפרעונים והיחסים שלהם עם התרבות הכנענית. נמשיך לארוחת צהריים בחדר האוכל של קיבוץ צובה ולאחריה ניסע למנזר הבנדיקטיני באבו גוש לפגוש את אוליביה הנזיר. 

"פרעה בכנען: הסיפור שלא סופר" 
 
התערוכה מציגה סיפור שטרם סופר על ההשפעה התרבותית ההדדית בין מצרים וכנען במשך האלף השני לפני הספירה. פרק זמן זה, המוכר לנו בעיקר מתוך סיפורי המקרא על יוסף ומשה, ידע תמורות פוליטיות גדולות בשתי הארצות בעקבות שתי התפתחויות מרכזיות: התיישבותם של הכנענים בחלק המזרחי של הדלתה המצרית במשך תקופת הברונזה התיכונה (1800 – 1550 לפני הספירה לערך); והשתלטותה של מצרים על כנען בתקופת הברונזה המאוחרת (1500 – 1150 לפני הספירה לערך), כאשר הקימה במקום מערך מנהלי ונוכחות צבאית.
 
בתערוכה מוצגים כ-800 חפצים המעידים על ההפריה ההדדית בין שתי התרבויות שבאה לידי ביטוי בפולחן ובשפת האמנות. מגוון החפצים בתערוכה רחב מאוד, מאסטלות ניצחון גדולות ממדים וארונות קבורה דמויי אדם ועד לחרפושיות ותכשיטים. החפצים בתערוכה הם מן האוסף העשיר של מוזיאון ישראל וכן ממצאים ארכאולוגיים שנחפרו בישראל בידי רשות העתיקות ולצדם כמה השאלות חשובות ממוזיאון המטרופוליטן בניו יורק, מוזיאון הלובר בפריז, המוזיאון לעתיקות מצריות בטורינו, המוזיאון לתולדות האמנות בווינה ומאוספים חשובים אחרים מהארץ ומהעולם.
 

"פיקאסו: מחוץ לקווים"

 
פבלו פיקאסו (1973-1881) נודע ביצירתיות מתפרצת וביכולת להמציא את עצמו בכל פעם מחדש, ואולי משום כך הוא הסוחף והמשפיע מכל אמני אירופה במאה ה-20. ביצירתו יש מן התמצית של תקופתו, על השינויים הפוליטיים וההיסטוריים הקיצוניים שידעה ועל תנועות האוונגרד והסגנונות החדשים שהולידה.  יחסיו המורכבים עם הנשים הרבות בחייו – כמוזה וכמודל – היו לנושא מוביל בעבודתו, בישרו על שינויים סגנוניים והציתו את דמיונו, ואמנותו היא אפוא גם יומן אינטימי.  הדגש בתערוכה מושם בהדפסים וברישומים, החושפים את משיכתו המתמדת של פיקאסו לתחומים אלה ואת הרב-גוניות הנדירה שביטא בהם. 
היצירות ערוכות בסדר כרונולוגי וממחישות את יכולתו ללהטט בו-זמנית במגוון סגנונות – מהתקופה הכחולה והוורודה לקוביזם; מנאו-קלסיציזם לסוראליזם; ומנטורליזם חיוני לצורות מופשטות ומעוותות. הריבוי המוצג מאפשר לעקוב אחר הפרשנות המשתנה והרעננה-תמיד למוטיבים שמילאו את עולמו, כגון: נשים, אמן, מודל וסטודיו; מינוטאור; מלחמות שוורים ועוד. להט היצירה של פיקאסו קיבל בשנותיו האחרונות ביטוי קדחתני והיה פרי של תשוקתו האינסופית לחיים וניסיון לקרוא תיגר על היותו בן-חלוף. 
 
08:30- יציאה מחניון חנה וסע רכבת ארלוזורוב 
10:00-10:30- קפה ומאפה במוזיאון ישראל בירושלים 
10:30-13:00- סיור מודרך בתערוכות + זמן להתרשמות אישית
13:30-14:30 – ארוחת צהריים בקיבוץ צובה  (כשרה) 
15:00-16:00- ביקור במנזר אבו גוש
 
לחברי ארגון 150 ש"ח למתעניינים 165 ש"ח 
הרשמה אצל סיגל במייל: sigal@irgun-jeckes.org
 
או בטלפון: 03-5164461 שלוחה 2013