"במעלה הספירלה" הוא סיור שמטרתו לגלות לקהל הרחב את הקסם של בניין כלל, שנחשב במשך שנים לפיל לבן –  הוא נבנה בשנות ה-70 כמבנה המשלב מסחר ומשרדים ונחשב לניסיון הראשון והכושל להקים מרכז קניות מקורה בירושלים עוד בטרם הוטבע המושג "קניון".  לאורך השנים הדרדר המרכז ומרבית המשרדים והחנויות עזבו.
 
כיום נמצא הבניין בתהליך של התחדשות מעוררת השראה – מתן ישראלי, ממייסדי קבוצת מוסללה, המאגדת אמנים ופעילים חברתיים: "בנין כלל הוא אולי הבניין המודרני המסקרן ביותר בעיר שכיום ברור כי עדיין לא אמר את המילה האחרונה. קנה המידה המונומנטאלי והמורכבות הפיזית והאנושית, הופכים אותו למיקרוקוסמוס של המציאות הירושלמית. בכל סיור וכניסה אליו מתגלה משהו אחר ויש כאן הזדמנות לכולנו להיות שותפים ביצירת מציאות חדשה".
 
הסיור, בהובלת קבוצת מוסללה והמכולת הקואופרטיבית הפועלים בבניין, מתחיל  ברחוב יפו וממשיך במעלה הספירלההמפורסמת, כל  הדרך עד הגג. נלמד על ההיסטוריה המרתקת של בניין כלל ונתרשם מתהליך ההתחדשות שהוא עובר, ומהקבוצות השונות שפועלות בו.

יום רביעי, 15 במרץ 2017, בין השעות 12:00 – 10:30. התכנסות: 10:15 – בכניסה לבניין כלל מכיוון רחוב יפו, מול שער אליאנס. ההשתתפות בסיור כרוכה בעלייה במדרגות. המחיר למשתתף: 35 ₪. נא אשרו השתתפותכם בטלפונים: 02-6241198, 02-6257491, או בדוא"ל: tal@irgun-jeckes.org