הוא כבר בן 80 ונחשב לאחד מסמליה המפורסמים של נהריה. אמיר אופנהיימר, נינם של המייסדים של מסעדת פינגוין המיתולוגית יתארח ביקה TV ויספר את סיפור המקום. 

יום רביעי 8 ביולי בשעה 10:30  

מנחה: רפי ברבירו

השידור יועבר במקביל בעמוד ארגון יוצאי מרכז אירופה, בקבוצת צאצאי ייקים צעירים למען שימור מורשת הייקים.

רוצים לקבל התראות על שידורים נוספים? הצטרפו ליקה ניוז ותהיו מעודכנים

 

פינגוין – סיפורו של מוסד ייקי מיתולוגי

מסעדת פינגוין היא מסעדה בנהריה – יוצאת דופן באזור הגליל המערבי ובארץ כולה. זה אולי נשמע יומרני אבל יש לכך צידוק היסטורי; היא קיימת כבר 80 שנה. מי שהקים אותה הייתה משפחה ציונית, משפחת אופנהיימר, שעלתה מגרמניה ומתוך אידיאל בחרה את הגליל המערבי כמקום מושבה.

פינגוין קפה מסעדה, חגג כבר את שנת ה-80 להיותו. את המסעדה מנהל אמיר אופנהיימר שהוא נינו של מייסד מסעדת פינגוין הוגו אופנהיימר שביחד עם בנו ארנסט הקימו את המסעדה בשנת 1940 לאחר שעלו מגרמניה באמצע שנות ה-30. ניהול מסעדה בידי הדור הרביעי, הוא יוצא דופן בנוף המסעדות הישראלי.

בתחילת הדרך בישלו במסעדת פינגוין העולות החדשות שחיפשו פרנסה, הן היו ממוצא "יקי" ובשנות החמישים והשישים הטבחיות היו עולות חדשות: רומניות, הונגריות ומרוקאיות וכולן למדו לבשל את המאכלים הביתיים של פינגוין: שניצל, מרק גולש, קורדון בלו, פירה, סלט כרוב ופסטות.

זה אומנם לא מסעדת השף, וגם אין יומרה כזאת, אך האוכל מבושל באהבה על ידי שף מקצועי ומתאים בדיוק למטיילים שמחפשים מסעדות בנהריה והסביבה. בשנת 1972 חזר אילן אופנהיימר, בנו של ארנסט (הדור השלישי) מגרמניה ולאחר שיפוץ המבנה והתאמתו לרוח התקופה, החל לנהל את בית הקפה המיתולוגי פינגוין שבשדרות הגעתון בנהריה.

בתחילת שנות ה-90, הוחלט שוב שחייבים לעשות שינויים ולאחר שיפוץ, הפכה מסעדת פינגוין למרכז מקורה וממוזג. מסעדת פינגוין היא עדיין מקום מפגש מרכזי לתושבי נהריה והסביבה, שנהנים מתפריט מגוון ובייחוד מ"שניצל פינגוין'- מנת הדגל של המסעדה כבר 80 שנה.

המרפסת במסעדת פינגוין, ממוקמת בחזית המסעדה, היא צופה על נחל הגעתון שזורם במרכז שדרות הגעתון ואפשר לראות את כל התנועה ברחובה  המרכזי של העיר.


הלוגו המיתולוגי 

לוגו פינגוין מודל 2020