קול קורא מאת ארגון יוצאי מרכז-אירופה – ערב יום העצמאות תשע"ו

ארגון יוצאי מרכז-אירופה מברך את כל חלקי החברה הישראלית על קהילותיה ועדותיה, לרגל מועדי הזיכרון והעצמאות, בברכות מעתירות ובתקווה לוהטת לעתיד טוב יותר. בתוך כך מבקשת הנהגת הארגון לציין את התרשמותה העמוקה מחברי הפיקוד העליון של צה"ל ובראשם הרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט וסגנו אלוף יאיר גולן, ממפגש אישי עמם אגב אירועי יום השואה, שבאה לידי ביטוי במכתב יו"ר נשיאות הארגון ראובן מרחב לרמטכ"ל: "הם (המפקדים) חזקו בכולנו את האמון ביכולתו של צה"ל ומפקדיו בראשותך לשמור על ביטחוננו בלי לאבד צלם אנוש כיהודים, כישראלים וכבאי עולם."
בהקשר זה קובע ארגון יוצאי מרכז-אירופה כי סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן היטיב להגדיר את החששות העולים בחברה הישראלית לאובדנם של ערכים נעלים שבהם אנו מאמינים, ערכי אנושיות, נאורות ושוויון. גולן דיבר בערב יום השואה במכון "משואה".
בדבריו התריע סגן הרמטכ"ל מפני תהליכים אותם ניתן לזהות בחברה הישראלית, המזכירים תהליכים דומים שהתחוללו באירופה ובגרמניה בתקופה שקדמה לעליית שלטון הרשע. אנו קוראים, אפוא, לחברה הישראלית להאזין, להקשיב ולפעול כנגד תהליכים מסוכנים אלה.
 
מיכה לימור
יו"ר ועדת המדיה של הארגון
בשם ועדת המדיה

יאיר גולן וראובן מרחב 

2 תגובות “קול קורא מאת ארגון יוצאי מרכז-אירופה – ערב יום העצמאות תשע"ו

  1. מצטרף לברכות ועד להתרשמות העזה מפיקוד צה"ל באותו מפגש. מזדהה עם קביעת הארגון באופן פומבי כמו גם עם דברי סגן הרמטכ"ל האלוף גולן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *